skip to Main Content

Sprawdź zanim podpiszesz

Sprawdź Zanim Podpiszesz

Wybierając się na wymarzone wczasy warto zadbać o bezpieczeństwo, przygotować odpowiednie dokumenty do podróży, pomyśleć o ubezpieczeniu i przepisach wjazdowych. W każdym biurze pod marką Wakacyjny Ekspert klienci przed podpisaniem umowy wyjazdu otrzymują od agenta spis 10 najważniejszych informacji, z którymi powinni się zapoznać przed podjęciem decyzji o wyjeździe.

Poniższe 10 zasad powstało przy współpracy z Ministerstwem Rozwoju objętych jest patronatem Ministra Andrzeja Gut Mostowego.

Wersja do pobrania:

Przed podpisaniem umowy

Zapoznaj się z przedstawioną ofertą, przeczytaj uważnie warunki uczestnictwa i formularz oraz wszystkie informacje zamieszczone przez Organizatora – dotyczące Twoich wakacji. Twój Wakacyjny Ekspert – wyjaśni najważniejsze elementy dokumentów.

Dokumenty

Sprawdź ważność dokumentów, przed zawarciem umowy ! Ważność dokumentów uprawniających do przekroczenia granic RP jest obowiązkiem każdego Turysty, bez względu na to gdzie podróżujesz. W krajach, gdzie wymagany jest paszport, z reguły, powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu, a w niektórych przypadkach nawet 12 miesięcy. Dowód osobisty – data ważności, jest uzależniona od kraju do którego zamierzasz podróżować. Upewnij się, jakie dokumenty będą konieczne na czas Twojego wyjazdu. Pamiętaj: każdy uczestnik powinien posiadać ważny dokument tożsamości, także dzieci. Obcokrajowcy wyjeżdżający w ramach imprezy turystycznej do krajów trzecich UE/ poza UE, mogą podlegać innej procedurze wizowej i paszportowej niż obywatele RP. Sprawdzenie szczególnych przepisów, systemu wizowego oraz procedur z tym związanych, jest obowiązkiem KLIENTA.

Ubezpieczenie na wyjazd: Bądź mądry przed szkodą!

Ustawa o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych, nakłada obowiązek zawarcia w cenie imprezy ubezpieczenia kosztów leczenia. Nie precyzuje jednaj jego wysokości. UWAGA: Koniecznie zapoznaj się z warunkami ubezpieczenia i zadbaj o swoje bezpieczeństwo podczas podróży. Koszty leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków na świecie są ogromne i mogą stanowić bardzo duże obciążenia finansowe dla Ciebie i Twojej rodziny. Podróże to przyjemność, więc już dziś zadbaj o przyjemny wypoczynek, zwłaszcza, gdy zamierzasz, zamierzasz uprawiać sporty, podróżujesz z dziećmi lub leczysz się już przed wyjazdem – polisa ubezpieczeniowa od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków to gwarancja beztroskich wakacji. Zapytaj o szczegóły Twojego Wakacyjnego Eksperta, który doradzi jak korzystnie ubezpieczyć Twój urlop.

Ubezpieczenie od rezygnacji: Bądź mądry przed szkodą!

Zawierając umowę na realizację imprezy turystycznej, pomyśl o dodatkowym ubezpieczeniu od kosztów rezygnacji. Po podpisaniu umowy, opłaceniu zaliczki/ całości kosztów, musisz się liczyć z kosztami finansowymi w przypadku odstąpienia od umowy w zależności od terminu w którym zgłosisz rezygnację. Orientacyjne koszty będą zawarte w warunkach uczestnictwa. Lepiej zapobiegać niż stracić finanse – dlatego warto zakupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, które zagwarantuje Tobie i Twojej rodzinie bezpieczeństwo finansowe nawet do dnia wylotu i przerwania podróży włącznie. Twój Wakacyjny Ekspert doradzi, jak najlepiej ochronić Twoje wakacje i finanse.

Bezpieczeństwo

Podróżowanie w dzisiejszych czasach, wymaga konieczności zapoznania się z charakterystyką i zwyczajami kraju do którego się wybieramy oraz szczególnych zasad podróżowania. Sytuacja polityczna i migracyjna zmienia się w szybkim tempie, dlatego zalecamy zapoznać się z bieżącymi komunikatami zawartymi na stronie internetowej MSZ oraz zapytać Twojego Wakacyjnego Eksperta o wskazówki turystyczne. Więcej informacji znajdziesz: https://www.gov.pl/web/mobywatel/polakzagranica

Zdrowie

Podróżowanie po świecie wymaga zapoznania się z szczegółowymi wymogami zdrowotnymi i warunkami dotyczącymi szczepień oraz ochrony zdrowia w kraju do którego zamierzamy podróżować. Zwłaszcza podróże do krajów egzotycznych wymagają konieczności przygotowania się do wyjazdu pod kątem zabezpieczenia zdrowia i życia. Pamiętaj, że poziom i standard opieki zdrowotnej w kraju pobytu, może się znacznie różnić od poziomu europejskiego. Podstawowe informacje zawarte będą w programie imprezy turystycznej. Wskazówek dotyczących ochrony zdrowia udzieli Ci Twój Wakacyjny Ekspert. Więcej informacji znajdziesz: https://gis.gov.pl/wypoczynek/szczepienia-dla-podrozujacych-podstawowe-informacje

Podróż

Dzień wylotu/wyjazdu i dzień przylotu/przyjazdu jest dniem rozpoczęcia imprezy turystycznej, a data powrotu/ wylotu/ przylotu/przyjazdu jest datą zakończenia imprezy turystycznej. Ilość dni/ ilość nocy powinna być jasno określona w ofercie. UWAGA: Godziny wylotu/ przylotu podane w umowie o imprezę turystyczną są godzinami orientacyjnymi i mogą ulegać zmianom. Pamiętaj, o obowiązku potwierdzenia godzin wylotu/ wyjazdu. Pamiętaj o stawieniu się na miejscu zbiórki/ odprawy odpowiednio wcześniej. Zwróć uwagę na szczegółowe zapisy w dokumentach podróżnych oraz limity bagażowe w przypadku imprez turystycznych realizowanych na lotach charterowych, rejsowych oraz tzw. tanich liniach lotniczych.

Wypoczynek i zwiedzanie

Pamiętaj, że doba hotelowa, zaczyna się od godz. 14.00 kończy do godz. 10.00 w większości krajów na świecie. Bez względu na czas przylotu i wylotu z destynacji. Świadczenia hotelowe czy wyżywienie, nawet mając wykupioną opcję all inclusive, mogą się różnić w hotelach ze względu na kraj i standard hotelu. Programy zwiedzania są ramowe i mogą ulegać zmianom ze względu na szczególne wydarzenia i inne warunki. Zapytaj Twojego Wakacyjnego Eksperta o szczegóły przy rezerwacji wakacji.

Dokumenty podróżne

Zapytaj Twojego Wakacyjnego Eksperta, czy dokumenty podróżne będą konieczne do Twojej rezerwacji, wszelkich formalności dopełnisz w biurze agencyjnym, gdzie otrzymasz dokumenty w wersji elektronicznej lub osobiście podczas wizyty w biurze. Organizator turystyki ponosi odpowiedzialność za wykonanie usług turystycznych objętych umową o udział w imprezie turystycznej. O niezgodnościach umowy z realizacją imprezy turystycznej należy zawiadomić Organizatora turystyki, niezwłocznie, w trakcie trwania imprezy turystycznej. Po powrocie należy dopełnić formalności zawartych w warunkach uczestnictwa

Ochrona danych osobowych

Rozporządzenie Ochrony Danych osobowych zapewnia ochronę i kontrolę swoich danych osobowych. Poproś swojego wakacyjnego agenta o odpowiednie dokumenty dotyczące przetwarzania danych osobowych w biurze oraz przez organizatora.

bezpieczeństwo

Wakacyjni eksperci to członkowie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych (OSAT) - jedynej agencyjnej organizacji w Polsce. OSAT zrzesza tylko agentów z doświadczeniem w branży, nieposzlakowaną opinią wśród touroperatorów i klientów, przestrzegających najwyższych standardów obsługi i bezpieczeństwa.

wiedza

Fachowa wiedza to najważniejsza "oferta" jaką ma do zaprezentowania Wakacyjny Ekspert. To właśnie wszechstronna turystyczna wiedza wyróżnia na rynku naszych specjalistów od podróży - wybiorą odpowiedni hotel, kierunek i termin dla najlepszej podróży.

doświadczenie

Wakacyjni eksperci to tyko i wyłącznie biura, które działają na rynku już od kilku lat i mogą wykazać się odpowiednimi referencjami od klientów, touroperatorów i innych Wakacyjnych Ekspertów. Wieloletnie doświadczenie przekłada się na wiedzę i kompetencje sprzedawców oraz zadowolenie klientów.

Back To Top