skip to Main Content

Egzotyka zimą 2021 z testami czy bez testów ?

Egzotyka Zimą 2021 Z Testami Czy Bez Testów ?

Egzotyka zimą 2021 z testami czy bez testów ? zebraliśmy najważniejsze informacje o zimowych warunkach podróżowania w jednym miejscu.

Zima to w turystyce czas wyjazdów egzotycznych. Ten rok jest jednak inny i poza standardowymi procedurami, które były dotąd potrzebne, by wyjechać, np. wizy, doszły jeszcze obostrzenia covidowe. Wybierając się w podróż trzeba koniecznie wiedzieć, czy przekraczając granicę danej destynacji, potrzebujemy okazać negatywny test na koronawirusa, czy konieczne są kody QR, a może musimy wypełnić deklarację zdrowia? By nie pogubić się w tych wszystkich procedurach, warto usystematyzować tę wiedzę i zebrać ją w jednym miejscu. Pomoże ona na pewno podjąć decyzję, dokąd wybrać się na zimowy urlop i przygotować do podróży.

Wiele krajów wymaga wykonania testów. W zależności od destynacji należy taki test zrobić przed wylotem lub po przylocie na lotnisku.

Do kierunków, które wymagają testów przed przylotem należą:
Kenia – negatywny test PCR wykonany najwcześniej 96 godzin przed wylotem,
Hiszpania – negatywny test RT-PCR wykonany najwcześniej 72 godziny przed wylotem, wynik testu przetłumaczony na język angielski,
Emiraty Arabskie – negatywny test PCR wykonany najwcześniej 96 godzin przed wylotem, wynik testu przetłumaczony na język angielski. Z wykonania testu zwolnione są dzieci do lat 2,
Malediwy – negatywny test PCR wykonany najwcześniej 72 godziny przed wylotem, wynik testu przetłumaczony na język angielski.
RPA – negatywny test RT-PCR wykonany najwcześniej 72 godziny przed wylotem.

Są też kraje, które akceptują 2 opcje wykonania testu – przed wylotem lub po przylocie na miejsce. Należą do nich:
Kuba – negatywny test wykonany po przylocie na lotnisku. Koszt testu wykonywanego na Kubie pokrywa rząd kubański,
Egipt – negatywny test PCR wykonany najwcześniej 72 godziny przed wylotem lub po przylocie do Egiptu w cenie 30 USD/os. Z obowiązku testowania są zwolnione dzieci do lat 6,
Portugalia (Madera i Porto Santo) – negatywny test RT-PCR wykonany najwcześniej 72 godziny przed wylotem, wynik testu przetłumaczony na język angielski lub test wykonywany na lotnisku po przylocie na koszt rządu portugalskiego, jego wynik otrzymuje się po 12 godzinach,
Mauritius – negatywny test PCR wykonany najwcześniej 7 dni przed wylotem. Ponowny test jest wykonywany w dniu przylotu i kolejne po 7 i 14 dniach wakacji. Ważne: każdy turysta przybywający na wyspę jest objęty obligatoryjną 14-dniową kwarantanną.
Malta – negatywny test RT-PCR wykonany najwcześniej 72 godziny przed wylotem lub bezpłatnie po wylądowaniu na lotnisku. Ewentualna kwarantanna odbywa się na koszt rządu maltańskiego.

Można również wybrać się w miejsca, gdzie żadne testy nie są konieczne.

Do tych destynacji należą:
Zanzibar,
Turcja
Meksyk
Dominikana – tutaj z zastrzeżeniem, że możliwe są wyrywkowe testy na lotnisku.

Bezpieczeństwo w podróży

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do chodzenia w maseczkach. Wakacje to wprawdzie czas odpoczynku, ale nie możemy zapominać o bezpieczeństwie swoim i osób nas otaczających. Z tego też względu we wszystkich wyżej wymienionych miejscach wakacyjnych należy pamiętać o noszeniu maseczki w wyznaczonych strefach. Pakując się na wyjazd, oprócz kostiumu kąpielowego, zaopatrzmy się więc w stylowe nakrycie twarzy 🙂

Formularz lokalizacyjny

Klienci, którym koronawirus nie zmienił w letnim sezonie wakacyjnym planów i polecieli na upragnioną plażę, wiedzą, że było wiele krajów, które wymagały wypełnienia formularza lokalizacyjnego, czy też wyrobienia tzw. kodów QR. Podobnie jest i teraz w okresie zimowym. Hiszpania jest kierunkiem, w którym pozostały obowiązkowe kody QR.

Formularze lokalizacyjne należy wypełnić wybierając się:
do Egiptu,
do Meksyku,
do RPA,
do Turcji – formularz PIF w wersji papierowej,
na Maltę,
na Mauritius.

W niektórych krajach konieczna jest deklaracja zdrowia, często wypełniana albo przez specjalną stronę www, albo dostępna w samolocie.

Tutaj szczególną uwagę należy zwrócić na procedury w poniższych krajach:
Zanzibar – formularz nadzoru podróżnego (Traveler’s Surveillance Form) dostępny na pokładzie samolotu,
Kenia – formularz zdrowia na stronie: https://ears.health.go.ke/airline-registration/ ,
Kuba – deklaracja zdrowia (Declaration de Sanidad del Viajero) dostępna na pokładzie samolotu,
Portugalia (Madera i Porto Santo) – formularz rejestracyjny na stronie: https://madeirasafe.com/#/login ,
Malediwy – formularz Traveller Health Declaration na stronie https://imuga.immigration.gov.mv/ , który należy wypełnić na 24 godziny przed podróżą,
Dominikana – oświadczenie o stanie zdrowia, które wypełniamy po przybyciu do naszego hotelu.

Do każdej podróży należy się przygotować. W tym sezonie przygotowaniom należy poświęcić trochę więcej czasu i uwagi. Ale nie martwcie się 🙂 Wasi Wakacyjni Eksperci nad wszystkim panują i znają wszelkie procedury wyjazdowe. W razie jakichkolwiek wątpliwości – zapytajcie swojego Wakacyjnego Eksperta 🙂
Nie chorujcie i podróżujcie 🙂

Opisane powyżej zasady wjazdowe do poszczególnych destynacji są aktualne na dzień publikacji niniejszego postu. Bieżące informacje będziemy aktualizować w kolejnych artykułach. Sytuacja jak wszyscy wiemy, jest bowiem bardzo dynamiczna.

Sprawdź więcej porad wakacyjnych ekspertów tutaj

Artykuł dodano dnia 02.12.2020. Po zawsze aktualne informacje zapraszamy do wakacyjnych ekspertów.

bezpieczeństwo

Wakacyjni eksperci to członkowie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych (OSAT) - jedynej agencyjnej organizacji w Polsce. OSAT zrzesza tylko agentów z doświadczeniem w branży, nieposzlakowaną opinią wśród touroperatorów i klientów, przestrzegających najwyższych standardów obsługi i bezpieczeństwa.

wiedza

Fachowa wiedza to najważniejsza "oferta" jaką ma do zaprezentowania Wakacyjny Ekspert. To właśnie wszechstronna turystyczna wiedza wyróżnia na rynku naszych specjalistów od podróży - wybiorą odpowiedni hotel, kierunek i termin dla najlepszej podróży.

doświadczenie

Wakacyjni eksperci to tyko i wyłącznie biura, które działają na rynku już od kilku lat i mogą wykazać się odpowiednimi referencjami od klientów, touroperatorów i innych Wakacyjnych Ekspertów. Wieloletnie doświadczenie przekłada się na wiedzę i kompetencje sprzedawców oraz zadowolenie klientów.

Back To Top