skip to Main Content

Ceny w turystyce – kilka mitów, o których musisz wiedzieć!

Ceny W Turystyce – Kilka Mitów, O Których Musisz Wiedzieć!

Planujesz zakup wakacji w biurze podróży i zastanawiasz się, gdzie założyć rezerwację żeby było najtaniej? Wokół cen w turystyce narosło wiele mitów- postaramy się je obalić.

 

MIT 1: W Internecie jest najtaniej.

Ceny w turystyce są odgórnie uregulowane przez organizatorów. W każdym kanale sprzedaży (czyli w biurze, na infolinii i przez internet) cena jest dokładnie taka sama i nie ma możliwości by dana oferta kosztowała mniej. Niezależnie, czy rezerwację klikamy przez internet czy wybieramy zakup u doradcy, który zaopiekuje się klientami.

 

MIT 2: Agencje turystyczne doliczają do ceny własną prowizję.

Prowizja, czyli zarobek agenta, jest już wkalkulowana w cenę wycieczki. Jeśli kupujesz wakacje na stronie www to zarabia wyłącznie organizator, a jeśli robisz to u agenta turystycznego to dokładnie ta sama kwota staje się zarobkiem osoby, która doradziła Ci w Twoich wakacyjnych wyborach. Idąc do agenta turystycznego nie martw się, cena oferty będzie dokładnie taka sama, jak w internecie i nikt nie obciąży cię dodatkowym rachunkiem.

 

MIT 3: W Internecie są inne oferty niż w stacjonarnych biurach podróży.

W każdym biurze stacjonarnym, na stronach organizatorów oraz na infolinii są dokładnie te same oferty. Nie ma czegoś takiego jak specjalne oferty internetowe lub telefoniczne. Każde biuro, które ma podpisaną umowę na sprzedaż ofert danego organizatora oferuje to samo, co znajduje się na jego stronie internetowej. Przychodząc do agenta turystycznego otrzymasz takie same oferty co w innych miejscach, gdzie są one dostępne. Pamiętaj, że dzięki swojej wiedzy (trochę o wiedzy agentów piszemy tutaj)  agent potrafi wybrać najciekawsze i sprawdzone oferty, dzięki czemu nie musisz godzinami przeglądać setek różnych hoteli.

 

MIT 4: Kupując bezpośrednio u organizatora jest taniej.

Ceny w każdym kanale sprzedaży są takie same i jest to niezależnie od tego czy ta sama oferta sprzedawana jest w biurze własnym organizatora, czy u agenta turystycznego, który ma dostęp do ofert wielu firm. Od tej reguły nie ma wyjątków i w żadnym miejscu nie jest taniej lub drożej.

 

MIT 5: Klienci kupujący bezpośrednio u organizatorów traktowani są lepiej.

Wszyscy klienci traktowani są tak samo, ponieważ niezależnie od miejsca, gdzie kupili swój wyjazd, stają się nabywcami jednakowego zestawu usług. Żaden z klientów, niezależnie od miejsca dokonania zakupu nie jest traktowany lepiej lub gorzej.

 

MIT 6: Kupując bezpośrednio u organizatora kilka razy ma się specjalne zniżki.

Jeśli któryś z organizatorów oferuje specjalne zniżki dla stałych klientów to obowiązują one we wszystkich kanałach sprzedaży. Oznacza to, że kupując ofertę organizatora u którego masz prawo do zniżki lojalnościowej, otrzymasz ją niezależnie czy wykupisz ją w salonie firmowym, czy u agenta turystycznego współpracującego z wieloma markami.

bezpieczeństwo

Wakacyjni eksperci to członkowie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych (OSAT) - jedynej agencyjnej organizacji w Polsce. OSAT zrzesza tylko agentów z doświadczeniem w branży, nieposzlakowaną opinią wśród touroperatorów i klientów, przestrzegających najwyższych standardów obsługi i bezpieczeństwa.

wiedza

Fachowa wiedza to najważniejsza "oferta" jaką ma do zaprezentowania Wakacyjny Ekspert. To właśnie wszechstronna turystyczna wiedza wyróżnia na rynku naszych specjalistów od podróży - wybiorą odpowiedni hotel, kierunek i termin dla najlepszej podróży.

doświadczenie

Wakacyjni eksperci to tyko i wyłącznie biura, które działają na rynku już od kilku lat i mogą wykazać się odpowiednimi referencjami od klientów, touroperatorów i innych Wakacyjnych Ekspertów. Wieloletnie doświadczenie przekłada się na wiedzę i kompetencje sprzedawców oraz zadowolenie klientów.

Back To Top