skip to Main Content

Majówka 2022 Last Minute w ciepłych krajach

Majówka 2022 Last Minute W Ciepłych Krajach

Bezpieczna i ciepła majówka 2022 tylko w ciepłych krajach

Zaczął się kwiecień, a co za tym idzie przed nami długi weekend majowy. Wielu z Was już dawno zaplanowało ten czas i powoli pakuje walizkę, by wyruszyć na upragniony urlop. Tym, którzy jeszcze nie podjęli decyzji dokąd się wybrać, podpowiemy, które kierunki ugoszczą Was najcudowniej i najcieplej. Jest kilka „pewniaków”, gdzie na początku maja pogoda jest już na tyle łaskawa, że na pewno pozwoli Wam wygrzać się na słońcu z drinkiem w dłoni. Jakie to rejony? Oto i one:

Majówka Turcja

–       Turcja – na wyjazd do Turcji nie trzeba chyba namawiać, gdyż tak ogromny wachlarz ekskluzywnych hoteli w atrakcyjnych cenach przyciąga niejednego wybrednego turystę. Krótki lot, piękne plaże, obłędne all inclusive to bezsprzeczne atuty tego kierunku. Od kilku tygodni zniesiona została konieczność wypełniania kodów HES, co też jest sporym ułatwieniem. Jeśli zaś chodzi o restrykcje covidowe – osoby zaszczepione zabierają ze sobą jedynie certyfikat pobrany z Internetowego Konta Pacjenta, ozdrowieńcy – Certyfikat Ozdrowieńca, natomiast osoby niezaszczepione muszą wykonać tani test antygenowy.

Majówka Egipt

–       Egipt – tutaj na 100% nie zmarzniemy podczas majówki. Egipt to kierunek całoroczny, zatem majówka to czas, gdy temperatury sięgają tam już sporo ponad 30 stopni. Piękne rafy koralowe, piramidy czy Dolina Królów to tylko jedne z niewielu atrakcji tego kraju. W maju niewątpliwie warto wyruszyć poza hotel, by zobaczyć egipskie atrakcje, gdyż temperatury letnie nie zawsze pozwalają na swobodne zwiedzanie. Maj to idealny czas na wyjazd nad Morze Czerwone. Formularz wjazdowy do Egiptu jest bardzo prosty, wypełnienie go zajmuje nie więcej niż 3 minuty. Osoby zaszczepione są zwolnione z wykonywania testów, niezaszczepieni muszą wykonać test antygenowy. Może on być wykonany nawet po wylądowaniu na czarnym lądzie.

Majówka Tunezja

–       Tunezja – zarówno kontynent jak i Djerba nie zaskoczą nas w maju brzydką pogodą. 3 godziny lotu i jesteśmy w tym pięknym kraju. Ci, którzy mieli okazję być już kiedyś w Tunezji wiedzą, że posiada ona obłędne plaże. Ale nie trzeba jedynie okupować leżaka 😉 Można wyruszyć, by zobaczyć El Jem, Matmatę, Kairouan, czy słone jezioro. Wyjeżdżając do Tunezji musimy wypełnić formularz online i uzyskać kod QR. Wymagane jest też wykonanie testu PCR.  Zwolnione z obowiązku testu są osoby (powyżej 18 roku życia), które posiadają zaświadczenie przyjęcia pełnego cyklu szczepienia na COVID-19 .

Majówka Grecja

–       Grecja – tutaj w zależności od regionu pogoda może być wiosenno-letnia. Dla tych, którzy nie lubią ogromnej spiekoty będzie to idealne majówkowe rozwiązanie. Im bardziej na południe, tym pogoda pewniejsza i cieplej. Na pewno na lepszą pogodę będzie można liczyć na Krecie, Kos i Rodos niż na Korfu czy Zakynthos. Grecja zniosła obowiązek wypełniania kodów QR, co spędzało sen z powiek wielu turystom w ostatnich 2 latach 🙂 Osoby zaszczepione i ozdrowieńcy zabierają ze sobą certyfikaty, natomiast niezaszczepieni muszą wykonać test antygenowy.

Majówka Wyspy Kanaryjskie

–       Wyspy Kanaryjskie – tam słońce świeci przez cały rok, a temperatury utrzymują się na poziomie 25 stopni. Lot wprawdzie jest ciut dłuższy niż na wyspy greckie, ale warto spędzić tych kilka godzin w samolocie, by delektować się kanaryjskim klimatem. Każda z Wysp Kanaryjskich ma co innego do zaoferowania, trudno stwierdzić, gdzie jest najpiękniej, bo wszystkie są przeurocze. Restrykcje covidowe jeśli chodzi o zaszczepionych, niezaszczepionych i ozdrowieńców identyczne jak w Grecji. Konieczne jest jedynie wypełnienie formularza online przed wylotem i wygenerowanie kodu QR.

Majówka Malta

–       Malta – przeurocza wyspa na Morzu Śródziemnym, która pozwala na wjazd osobom zaszczepionym i ozdrowieńcom za okazaniem certyfikatu,  natomiast niezaszczepieni muszą wykonać test. Pogoda na pewno nie zawiedzie, a możliwości plażowania i zwiedzania będzie wiele. Sama wyspa jest pełna przeuroczych krajobrazów, a Valetta, czy stara stolica wyspy Mdina będą rajem dla pasjonatów historii.

Majówka Maroko

–       Maroko – przez długie miesiące kraj był zamknięty dla podróżujących, tym bardziej więc warto polecieć. Piękna, szeroka i długa na wiele kilometrów plaża Agadiru to raj dla miłośników plażowania. Maroko zachwyca kolorami, zapachami i przepyszną kuchnią. Warto wybrać się do Marrakeszu, by pospacerować po ogromnym souku, czy do Esaouiry, gdzie znajdziecie przeuroczy port z soukiem wpisanym w biało błękitne uliczki miasta. Maroko pozwala na wjazd jedynie osobom zaszczepionym, które muszą również okazać się negatywnym wynikiem testu PCR. Konieczne jest również wypełnienie formularza online przed przylotem.

Majówkowe wycieczki objazdowe

Kierunków majówkowych jest oczywiście o wiele, wiele więcej. Te powyżej to jedynie najczęściej wybierane przez turystów. Nie zapominajmy też o bliższych i dalszych wycieczkach objazdowych. Jeśli nadal nie masz pomysłu na to, dokąd wyruszyć na długi weekend odwiedź swojego Wakacyjnego Eksperta. On na pewno dopasuje ofertę na miarę Twoich potrzeb, preferencji i budżetu 🙂

Sprawdź więcej porad wakacyjnych ekspertów tutaj

Artykuł dodano dnia 05.04.2022

Po zawsze aktualne informacje zapraszamy do wakacyjnych ekspertów.

bezpieczeństwo

Wakacyjni eksperci to członkowie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych (OSAT) - jedynej agencyjnej organizacji w Polsce. OSAT zrzesza tylko agentów z doświadczeniem w branży, nieposzlakowaną opinią wśród touroperatorów i klientów, przestrzegających najwyższych standardów obsługi i bezpieczeństwa.

wiedza

Fachowa wiedza to najważniejsza "oferta" jaką ma do zaprezentowania Wakacyjny Ekspert. To właśnie wszechstronna turystyczna wiedza wyróżnia na rynku naszych specjalistów od podróży - wybiorą odpowiedni hotel, kierunek i termin dla najlepszej podróży.

doświadczenie

Wakacyjni eksperci to tyko i wyłącznie biura, które działają na rynku już od kilku lat i mogą wykazać się odpowiednimi referencjami od klientów, touroperatorów i innych Wakacyjnych Ekspertów. Wieloletnie doświadczenie przekłada się na wiedzę i kompetencje sprzedawców oraz zadowolenie klientów.

Back To Top