skip to Main Content

Wakacyjny Ekspert to nie algorytm

Wakacyjny Ekspert To Nie Algorytm

Kupuj lokalnie u swojego Wakacyjnego Eksperta

Każdy z nas ma swoje upodobania zakupowe. Świat z roku na rok zmienia się w ogromnym tempie, a my wraz z nim. W latach 70-tych, czy 80-tych w małych miasteczkach były dwa sklepy na krzyż, które zaopatrywały większość społeczeństwa. Wyjazd na „poważniejsze” zakupy do większego miasta urastał wtedy do rangi wydarzenia w życiu. Minęło wiele lat… Mamy dostęp do ogromnej ilości towarów w niezliczonej ilości sklepów. Wybieramy… przebieramy….

Wakacyjny Ekspert to Twój wakacyjny doradca

Podobnie jest z zakupem wycieczek czy wczasów. Wybór jest ogromny zarówno już wśród samych touroperatorów, jak i ofert. Możemy nie wychodząc z domu z pozycji leżakowania na kanapie zarezerwować wyjazd. Wystarczy tylko wziąć w dłoń telefon. Nawet komputera już nie potrzebujemy otwierać.
Czy kiedykolwiek zastanawialiśmy się jednak przed wyborem wakacji przez jaki kanał sprzedażowy dokonujemy zakupu? Kto siedzi po drugiej stronie? Czy jest to algorytm, który wyśle z automatu umowę i dokumenty podróży, czy jest to fizyczna osoba, która kieruje się sercem i doświadczeniem. Zarówno w sieci jak i w biurach stacjonarnych mamy wiele możliwości i dotarcie do sprawdzonych doradców jest teraz niebywale proste. Taki doradca zwykle działa również na swoim lokalnym podwórku i nie jest anonimowy, jest taki jak my. Podejmując decyzję o wyborze wakacji, wybierajmy również sposób zakupu. To bardzo istotne dla klienta, który zarówno zanim wyleci, jak i podczas wakacji potrzebuje często pomocy. Wtedy sprawdzony doradca jest na wagę złota.

opieka agenta turystycznego

Ostatni rok pokazał nam, że dobrze gdy nic się nie dzieje. Klikamy i jedziemy. Jednak, gdy jest nam potrzebna pomoc, kliknięcie w telefon raczej nie pomoże. Kupując wakacje u swojego ulubionego agenta turystycznego powierzamy mu nie tylko odpowiedzialność za wybór wakacji, ale również niejako przekazujemy mu obowiązek zaopiekowania się naszą podróżą. To on będzie przypominał nam o terminie dopłaty do wakacji, potwierdzi nasze godziny wylotu, dopilnuje, abyśmy w dniu wyjazdu mieli komplet dokumentów, które będą nam potrzebne, poinformuje nas lub wręcz poprowadzi za rączkę, gdy w kraju, do którego się udajemy potrzebna jest np. wiza.

wsparcie i odpowiedzialność

Sezon 2020 kazał nam również zmierzyć się z problemem jakim jest zwrot wpłat za niezrealizowane wyjazdy. Klienci, którzy zakupili wyjazd nie wspierając się swoim agentem turystycznym, musieli zmierzyć się z tym kłopotem sami. Gdyby kupili u pani Kasi z biura, które znają, na pewno otrzymaliby od niej pomoc. Opowiedziałaby bowiem, jak przejść całą skomplikowaną wręcz procedurę zwrotu, wydała odpowiednie dokumenty, czy udzieliła informacji potrzebnych do uzupełnienia wniosku. Tymczasem klienci wybierający zakup np. przez stronę www touroperatora musieli odczekać swoje w kolejce na infolinii, czasem pół godziny, a czasem nawet kilka godzin. Agent za rogiem odpowiedziałby na trapiące klienta pytania od ręki 🙂

Wakacyjny Ekspert to nie algorytm

Klienci, którzy od lat kupują swoje wakacje u tego samego sprzedawcy nie muszą przy każdej wizycie w biurze opowiadać o swoich preferencjach. Nie muszą, bo ich wakacyjny ekspert doskonale ich zna. Wie gdzie już byli, jaki typ wakacji preferują, czy wolą hotele w centrum zatłoczonego miasta, czy raczej na uboczu.
Kolejnym atutem zakupu u naszego lokalnego agenta turystycznego jest to, że zna on produkt. Internet nie doradzi nam dokąd lepiej pojechać, zaleje nas zaś niezmierzoną ilością przeróżnych ofert. Aż głowa boli. Nasz wakacyjny doradca jest o tyle lepszy od algorytmu, że w wielu miejscach był, widział hotele, smakował lokalnej kuchni. Podpowie, gdzie warto, a gdzie nie. Co więcej – spośród tysiąca ofert wybierze kilka, które będą odpowiadały preferencjom turysty. Czyż nie łatwiej wybrać spośród kilku, zamiast kilku tysięcy? Algorytm jest sztuczną inteligencją, natomiast doradcy wakacyjni kierują się sercem i swoim wieloletnim doświadczeniem sprzedając klientowi wakacje… a w zasadzie sprzedając marzenia o cudownej podróży.

Czy zakup u agenta turystycznego to wyższy koszt niż zakup w internecie?

Czasem wydaje nam się, że zakup u agenta turystycznego to wyższy koszt niż zakup w internecie. Nic bardziej mylnego. Nasz Wakacyjny Ekspert sprzedaje wakacje w tej samej cenie, bowiem ceny w całej sieci sprzedażowej, czy jest to agent, touroperator, czy internetowa sieciówka są takie same. Cóż to oznacza? Nie ponosimy kosztów doradztwa. Idąc do agenta turystycznego mamy to gratis 🙂
I najważniejsze chyba w obecnych czasach… kupując u naszego agenta turystycznego wspieramy lokalny biznes. Dzięki temu, że kupimy w naszym biurze agencyjnym, czy to stacjonarnie, czy korzystając z jego strony internetowej, wesprzemy działalność kogoś, kto wkłada w tę pracę całe swoje serce. Pozwolimy zarobić nie tylko organizatorowi wyjazdu, ale także firmie, którą mamy od lat na wyciągnięcie ręki nie ponosząc z tego tytuły żadnych dodatkowych kosztów. Czyż nie lepiej więc powierzyć przygotowanie ofert wakacji profesjonaliście, którego mamy tuż obok? Jeżeli nie lubimy przesiadywać w biurze, zadzwońmy do naszego agenta, wyślijmy maila. On przygotuje najlepszą z najlepszych ofert. Kupując u niego pozwolicie mu pracować i robić to co kocha, a on na pewno odwdzięczy się cudownymi wakacjami, które długo będziecie wspominać.

wiedza + doświadczenie = bezpieczeństwo

Po najlepsze wakacje zapraszamy więc do naszych lokalnych sprzedawców, których przecież znacie od lat, bo spacerujecie z nimi po tych samych ulicach, jecie w tych samych restauracjach, spotykacie się z nimi wśród półek sklepowych, czy na lokalnym ryneczku, Wasze dzieci chodzą do tej samej szkoły, czy przedszkola. To jedni z Was. 🙂

Sprawdź więcej porad wakacyjnych ekspertów tutaj

Artykuł dodano dnia 08.12.2020. Po zawsze aktualne informacje zapraszamy do wakacyjnych ekspertów.

bezpieczeństwo

Wakacyjni eksperci to członkowie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych (OSAT) - jedynej agencyjnej organizacji w Polsce. OSAT zrzesza tylko agentów z doświadczeniem w branży, nieposzlakowaną opinią wśród touroperatorów i klientów, przestrzegających najwyższych standardów obsługi i bezpieczeństwa.

wiedza

Fachowa wiedza to najważniejsza "oferta" jaką ma do zaprezentowania Wakacyjny Ekspert. To właśnie wszechstronna turystyczna wiedza wyróżnia na rynku naszych specjalistów od podróży - wybiorą odpowiedni hotel, kierunek i termin dla najlepszej podróży.

doświadczenie

Wakacyjni eksperci to tyko i wyłącznie biura, które działają na rynku już od kilku lat i mogą wykazać się odpowiednimi referencjami od klientów, touroperatorów i innych Wakacyjnych Ekspertów. Wieloletnie doświadczenie przekłada się na wiedzę i kompetencje sprzedawców oraz zadowolenie klientów.

Back To Top