skip to Main Content

Wakacyjny Ekspert gwarancja bezpiecznych rezerwacji

Wakacyjny Ekspert Gwarancja Bezpiecznych Rezerwacji

Kończy się właśnie czas promocyjnych ofert First Minute na Lato 2022. Należy on do bardzo udanych etapów sprzedażowych. Wielu klientów zdecydowało się na zakup wakacji w przedsprzedażach, a co za tym idzie skorzystali z wielu bonusów, które niosły ze sobą promocje:

 • niskie zaliczki,
 • możliwość odstąpienia od umowy bez podawania przyczyny na 30 dni przed wyjazdem,
 • możliwość bezkosztowej zmiany uczestników wyjazdu,
 • ubezpieczenie od rezygnacji w niskiej cenie,
 • gwarancja najniższej ceny,
 • bezpłatna zmiana rezerwacji do 30 dni przed wylotem

i wiele innych.

Obserwując tendencje na rynku trzeba wziąć pod uwagę fakt, iż ceny wyjazdów będą raczej teraz już rosły, niż spadały i nie ma co liczyć na bardzo atrakcyjne oferty last minute. Wiele samolotów w tym momencie jest już mocno obłożonych. Zatem kto pierwszy… ten lepszy 🙂 co oznacza ni mniej ni więcej – kto podejmie decyzję o wakacjach szybciej, ten kupi je w bardziej atrakcyjnych cenach.

Jeśli chodzi o promocje, które szykują się wiosną, tooo… w okolicach kwietnia-maja w biurach podróży pojawi się już przedsprzedaż oferty ZIMA 2022/23. Warto obserwować pojawiające się propozycje, gdyż zima to często czas wyjazdów bardziej egzotycznych, a co za tym idzie droższych. Promocje i dobre ceny będą na wiosnę w zasięgu ręki 🙂

Zwracajcie jednak uwagę na to, komu powierzacie organizację swoich wakacji. Zanim podejmiecie decyzję o rezerwacji sprawdźcie, czy zaoszczędzone przez Was pieniądze na wyjazd będą bezpieczne i czy w wyjątkowo taniej ofercie nie kryje się jakiś haczyk?

Dlaczego warto zakupić wakacje u sprawdzonego touroperatora? Każdy organizator turystyki w Polsce:

 • jest wpisany do KRSu lub CeiDG,

Możecie sprawdzić jego dane teleadresowe, czy posiada pozwolenie na prowadzenie działalności oraz od kiedy istnienie na rynku,

 • posiada wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki,
 • posiada gwarancję bankową,

stanowi ona zabezpieczenie dla klientów w sytuacji niewypłacalności biura podczas wakacji i z niej pokrywane są zwroty za niezrealizowane rezerwacje,

 • w cenie wyjazdu musi zapewnić klientowi ubezpieczenie KL, NNW i bagażu,
 • posiada umowę o Turystyczny Fundusz Pomocowy,

z niego pokrywane są koszty w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń, np. pandemii, czy klęski żywiołowej,

 • dokonuje wpłat na poczet Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego,

to kolejne zabezpieczenie dla Klientów w chwili niewypłacalności organizatora.

Touroperatorzy sprzedają swoje oferty m.in. poprzez agencyjną siatkę sprzedaży. Zakładając zatem rezerwację w biurze agencyjnym macie pewność, że Wasze wakacje są w rękach profesjonalistów, a rezerwacja założona jest u wpisanego do rejestru organizatora turystyki. Jesteście zatem chronieni Ustawą o Turystyce. Rezerwując swoje wakacje na własną rękę, czy też w niezarejestrowanej firmie w rejestrze organizatorów nie jesteście chronieni przez żadne ubezpieczenia ani gwarancje bankowe.

Doświadczony agent:

 • doradzi ponadto odnośnie wyboru wymarzonych wakacji,
 • podpowie jakie ubezpieczenie dokupić, by czuć się komfortowo podczas urlopu,
 • opowie o wycieczkach fakultatywnych, z których można skorzystać podczas wyjazdu,
 • w dobie pandemii pokieruje całą dokumentacją i wyłuszczy wszystkie zasady wjazdowe do danego kraju,
 • dopilnuje Waszych dopłat, czy godzin wylotu,
 • zaoferuje taką samą cenę za Wasz wyjazd jaką widzicie w internecie 🙂

i co najważniejsze sprzeda Wam wyjazd z oferty sprawdzonego touroperatora, zarejestrowanego w Rejestrze Organizatorów Turystyki

Przeglądając oferty w internecie pamiętajcie, że bardzo często wirtualny świat jest ładny na obrazku, a podejrzanie tania oferta w rzeczywistości okazuje się adekwatna do zaproponowanej ceny. Nie wierzcie zatem ślepo w to, co widzicie na podkolorowanych obrazkach na ekranach Waszych komputerów.

Czy nie warto zatem powierzyć swoje wakacyjne oszczędności tym, którzy się na tym znają i mają doświadczenie w kreowaniu wakacyjnych marzeń? Polecamy by sprawdzać i rezerwować swoje podróże u profesjonalnych Wakacyjnych Ekspertów 🙂

Sprawdź więcej porad wakacyjnych ekspertów tutaj

Artykuł dodano dnia 11.03.2022

Po zawsze aktualne informacje zapraszamy do wakacyjnych ekspertów.

bezpieczeństwo

Wakacyjni eksperci to członkowie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych (OSAT) - jedynej agencyjnej organizacji w Polsce. OSAT zrzesza tylko agentów z doświadczeniem w branży, nieposzlakowaną opinią wśród touroperatorów i klientów, przestrzegających najwyższych standardów obsługi i bezpieczeństwa.

wiedza

Fachowa wiedza to najważniejsza "oferta" jaką ma do zaprezentowania Wakacyjny Ekspert. To właśnie wszechstronna turystyczna wiedza wyróżnia na rynku naszych specjalistów od podróży - wybiorą odpowiedni hotel, kierunek i termin dla najlepszej podróży.

doświadczenie

Wakacyjni eksperci to tyko i wyłącznie biura, które działają na rynku już od kilku lat i mogą wykazać się odpowiednimi referencjami od klientów, touroperatorów i innych Wakacyjnych Ekspertów. Wieloletnie doświadczenie przekłada się na wiedzę i kompetencje sprzedawców oraz zadowolenie klientów.

Back To Top