skip to Main Content

W czym pomoże Twój Wakacyjny Ekspert?

W Czym Pomoże Twój Wakacyjny Ekspert?

Dzięki współczesnym technologiom jedno kliknięcie dzieli nas od podróży w nawet najbardziej egzotyczne miejsca. Zorganizowana wycieczka, bilet lotniczy, noclegi w odległych miejscach- to wszystko znajduje się na licznych stronach internetowych. Czy zatem potrzebne są biura i agenci turystyczni?

Odpowiedź jest krótka. Tak, są potrzebni. Profesjoaliści dysponujący złożoną wiedzą, nawet w czasach internetowej dostępności absolutnie wszystkiego, często odgrywają kluczową rolę, ponieważ skupiają w sobie coś, czego zdobycie w internecie jest czasochłonne lub wielokrotnie wręcz niemożiiwe. Znajomość tematu, przygotowanie do organizacji wyjazdu i kwalifikacje zdobyte przez lata doświadczeń, pozwalają osobom pracującym w biurach dużo szybciej, sprawniej i przede wszystkim dobrze, zorganizować wyjazdy nawet w najbardziej odległe zakątki świata.

Zastanawiasz się w czym może pomóc agent. Oto odpowiedzi:

 

Miejsce podróży

W opcji dla niezdecydowanych agent po prostu dobierze miejsce do preferencji. Wysłucha, zada pytania, zbada priorytety, wyciągnie wnioski i poleci kierunek, który dopasowany do wymagań. Agent doskonale wie, gdzie szukać ciszy i niezmąconego niczym relaksu, orientuje się, w którym miejscu odbywają się najlepsze imprezy, które greckie wyspy słyną z pięknych plaż, a na których woda będzie rozbijać się o wysokie skały.

Agent turystyczny może okazać się niezbędny także osobom zdecydowanym. Wszystkim, którzy doskonale wiedzą czego chcą. Jak to możliwe? To kwestia praktycznej wiedzy, dzięki której specjalista w biurze wie, że niektóre miejsca na Sri Lance mają prądy tak silne, że przez większą część roku uniemożliwiają kąpiel w morzu, a na Zanzibarze w skutek pływów plaże w wielu miejscach zamieniają się w nieestetyczne błotniska. Na zdjęciach w internecie wszystkie te miejsca wyglądają pięknie, ceny zaś są niesamowicie atrakcyjne. Jedynie ktoś, kto doskonale zgłębił temat ma świadomość tego, że nasz wymarzony urlop nie będzie mieć tu bajkowego charakteru.

 

Termin wyjazdu

We współczesnych czasach, znalezienie wolnego czasu graniczy z cudem. Niestety, nie każda wolna chwila jest dobrym momentem na podróż. Co więcej, nie każda dobra cena oznacza świetną okazję. Agenci wielokrotnie widzieli już turystów, którzy zwiedzeni promocją kupowali bilety do Indii w porze monsunowej albo lecieli w promocyjnej cenie do Albanii lub Bułgarii w deszcz i chłód.

Specjaliści w biurach podróży dzięki rozlicznym szkoleniom, wiedzy praktycznej oraz wyjazdom dedykowanym branży, wiedzą, kiedy warto (lub nie) lecieć do danego miejsca. Ich świadomość uchroniła wielu turystów od urlopowej katastrofy.

 

Czas zakupu

W turystyce są lepsze i gorszy momenty na zakup wycieczki. Cenowe zwyżki i zniżki. Doświadczony agent potrafi doradzić klientom,  w którym momencie najlepiej wykupić ich wybrany wyjazd.

Ceny wycieczek są elastyczne i zależą od wielu czynników. Pokoje i miejsca w samolotach kontraktowane (czyli zamawiane) są przynajmniej na rok przed pojawieniem się w danym miejscu pierwszych turystów, kwoty, jakie ustalają organizatorzy turystyczni za pobyt zależą w danym momencie od kursu Dolara lub Euro, popularności danego kierunku, terminu wyjazdu, popytu oraz wysokości sprzedaży. Agent turystyczny wie, że wyjazd w czasie weekendu majowego oznacza dużą zwyżkę cenową- klient za ten sam wyjazd tydzień później może zapłacić dużo mniej. Podobnie wygląda kwestia dokonania zakupu w odpowiednim czasie- są momenty gdy zainteresowanie jest bardzo duże i następuje znaczny wzrost cen- widząc dużą dostępność ofert, agent doradzi, który moment jest najdogodniejszy na zakup. Wielu agentów monitoruje ceny dla swoich klientów, dzięki czemu oszczędza się czas, nerwy, a przede wszystkim pieniądze.

 

Hotel

Na standard hotelu ma wpływ wiele czynników. Jakość świadczonych usług,  metraż pokojów i ich wyposażenie, odległość od morza, wielkość i ilość basenów, liczba restauracji hotelowych… To tylko suche fakty, bo w nie każdym dobrym hotelu odnajdzie się każdy. Miejsce, w którym spędzamy urlop powinno być dobrane pod indywidualne preferencje, a kierowanie się wyłącznie ogólnym standardem obiektu może doprowadzić do rozczarowania.

Doświadczony agent odradzi parom szukającym spokoju i romantycznej atmosfery podczas podróży poślubnej, hotel, w którym są głośne animacje i minikluby (czego nie ma na zdjęciach), pomoże osobom z ograniczeniami ruchowymi uniknąć problemów związanych ze wspinaczką w hotelach znajdujących się na pagórkowatym terenie. Podobne problemy mogą napotkać rodziny z małymi dziećmi oraz rodzice, których pociechy przemieszczają się jeszcze w wózkach- duża liczba schodów i podjazdów może zmącić urlop nawet najbardziej cierpliwym. Nie wszystko złoto co się świeci, a nawet najlepsze hotele często po prostu nie pasują do koncepcji urlopu i stylu spędzania wolnego czasu danych turystów. W tym momencie, wiedza agenta jest po prostu bezcenna.

 

Co zwiedzić

Wielu turystów marzy o zwiedzeniu danego miejsca. Chcą lecieć na Kretę by popłynąć na Santorini, lecą na Majorkę by zobaczyć także Minorkę, marzą o zobaczeniu wodospadów, wzięciu udziału w jakimś wydarzeniu kulturalnym, odwiedzeniu konkretnego muzeum. Niestety, te atrakcja nie zawsze są dostępne. Połączenia promowe bywają zawieszane, obecność niektórych wodospadów związana jest z porą deszczową, festiwale odbywają się cyklicznie, a muzea mają remonty. Dobrze przygotowany do pracy agent turystyczny podpowie najlepszy termin, odradzi czas, gdy wybrana atrakcja nie jest dostępna albo wskaże możliwości zobaczenia i przeżycia czegoś ciekawego.

 

Ubezpieczenie

Niewielu z nas, porwanych przez wakacyjny klimat, myśli o zagrożeniach podczas urlopu. Nikt przecież nie leci do pięknych miejsc chorować. Niestety, nawet podczas wymarzonych wakacji pozostajemy tylko ludźmi, a choroby i wypadki mogą przydarzyć się w każdym miejscu na świecie. Leczenie poza granicami kraju wiąże się z ogromnymi kosztami, nawet jeśli dotyczy bardzo trywialnych przypadłości. Agent turystyczny, świadomy zagrożenia (zwłaszcza dla portfela turysty) pomoże dobrać najkorzystniejszy finansowo pakiet ubezpieczeń, tak, by żadne perturbacje nie zmąciły zasłużonego urlopu.

 

Organizacja wyjazdu to wbrew pozorom nie jest tylko jedno kliknięcie. Za udanymi wakacjami kryje się ogrom wiedzy, doświadczenia i umiejętność zespolenia wielu elementów w jedno. Nasze wymarzone wakacje może uratować i zrealizować tak, jak sobie tego życzymy, agent turystyczny, który łączy wiedzę z pasją i umiejętnością doradzania. Może warto oddać swój urlop w ręce specjalisty?

bezpieczeństwo

Wakacyjni eksperci to członkowie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych (OSAT) - jedynej agencyjnej organizacji w Polsce. OSAT zrzesza tylko agentów z doświadczeniem w branży, nieposzlakowaną opinią wśród touroperatorów i klientów, przestrzegających najwyższych standardów obsługi i bezpieczeństwa.

wiedza

Fachowa wiedza to najważniejsza "oferta" jaką ma do zaprezentowania Wakacyjny Ekspert. To właśnie wszechstronna turystyczna wiedza wyróżnia na rynku naszych specjalistów od podróży - wybiorą odpowiedni hotel, kierunek i termin dla najlepszej podróży.

doświadczenie

Wakacyjni eksperci to tyko i wyłącznie biura, które działają na rynku już od kilku lat i mogą wykazać się odpowiednimi referencjami od klientów, touroperatorów i innych Wakacyjnych Ekspertów. Wieloletnie doświadczenie przekłada się na wiedzę i kompetencje sprzedawców oraz zadowolenie klientów.

Back To Top