skip to Main Content

Ubezpieczenie turystyczne COVID-19

Ubezpieczenie Turystyczne COVID-19

Czy da się wyjechać na wakacje zagraniczne z koronawirusem w tle? Oczywiście, że tak. Warto jednak, a nawet trzeba, pomyśleć o dobrym ubezpieczeniu turystycznym COVID-19 na czas urlopu. Touroperatorzy wychodząc naprzeciw potrzebom, przygotowali w swoich ofertach możliwość rozszerzenia podstawowego ubezpieczenia turystycznego o skutki zachorowania na COVID-19.
Zawsze w biurach namawialiśmy klientów, by nie poprzestawali na podstawowym ubezpieczeniu. O tym jakie można ponieść koszty leczenia za granicą i że warto się doubezpieczyć, była już mowa we wcześniejszym artykule, który można znaleźć tutaj: https://wakacyjnyekspert.pl/dlaczego-warto-pomyslec-o-dobrym-ubezpieczeniu/

ubezpieczenie turystyczne COVID-19

Teraz warto jednak zadbać, by bezpiecznie wypocząć i nie martwić się o to, co będzie gdy podczas wakacji dopadnie nas koronawirus. Wakacyjni Eksperci chętnie doradzą, jakie ubezpieczenie wybrać. Możliwości jest wiele – i jeśli chodzi o sumy ubezpieczeń, jak i zakres polisy. Najczęściej w podwyższoną opcję ubezpieczenia wchodzi pokrycie kosztów leczenia i transportu osoby ubezpieczonej (w tym również powrót do kraju zamieszkania) w przypadku zachorowania na Covid-19. W cenie polisy mamy też często zwrot kosztów przerwania podróży, gdy bliski krewny osoby ubezpieczonej zachoruje na Covid-19 i konieczna będzie jego nagła hospitalizacja.
Ubezpieczyciel pokryje również koszty dodatkowego zakwaterowania, wyżywienia i transportu do określonej sumy, gdy ubezpieczony będzie musiał odbyć kwarantannę i z tego powodu wydłuży swój pobyt. Możemy również dokupić ubezpieczenie na wypadek COVID-19 po powrocie z wakacji. To rozszerzenie podwyższonego ubezpieczenia. Obejmuje zachorowania na koronawirusa stwierdzone podczas pobytu na wakacjach lub w terminie do 30 dni od dnia powrotu z nich. Do wypłaty takiego świadczenia niezbędne jest przeprowadzenie testów u osoby ubezpieczonej i potwierdzenie obecności wirusa.
Każdy touroperator na swojej stronie internetowej w zakładce ubezpieczenia ma dokładny i szczegółowy opis możliwości rozszerzenia polisy podstawowej zawartej w cenie wykupionego wyjazdu. Warto wczytać się w warunki ubezpieczenia, a dopłacając do wyższej opcji, poświęcić chwilę i sprawdzić za co dopłacamy.

ubezpieczenie turystyczne COVID-19 gwarancją spokoju

Wakacyjni Eksperci są doskonale poinformowani o wariantach dodatkowych ubezpieczeń i chętnie pomogą, wytłumaczą co zyskujemy dopłacając.
Koszty takiej rozszerzonej polisy wynoszą kilkadziesiąt złotych za osobę na tydzień. Przy wakacjach za chociażby 2000 zł, koszt 50 zł dodatkowo nie uszczupli budżetu, a sprawi, że bez stresu będziemy wypoczywać.
Serdecznie zachęcamy. Wypoczywajmy bezpiecznie 🙂

Sprawdź więcej porad wakacyjnych ekspertów tutaj

Artykuł dodano dnia 08.08.2020. Po zawsze aktualne informacje zapraszamy do wakacyjnych ekspertów.

bezpieczeństwo

Wakacyjni eksperci to członkowie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych (OSAT) - jedynej agencyjnej organizacji w Polsce. OSAT zrzesza tylko agentów z doświadczeniem w branży, nieposzlakowaną opinią wśród touroperatorów i klientów, przestrzegających najwyższych standardów obsługi i bezpieczeństwa.

wiedza

Fachowa wiedza to najważniejsza "oferta" jaką ma do zaprezentowania Wakacyjny Ekspert. To właśnie wszechstronna turystyczna wiedza wyróżnia na rynku naszych specjalistów od podróży - wybiorą odpowiedni hotel, kierunek i termin dla najlepszej podróży.

doświadczenie

Wakacyjni eksperci to tyko i wyłącznie biura, które działają na rynku już od kilku lat i mogą wykazać się odpowiednimi referencjami od klientów, touroperatorów i innych Wakacyjnych Ekspertów. Wieloletnie doświadczenie przekłada się na wiedzę i kompetencje sprzedawców oraz zadowolenie klientów.

Back To Top