skip to Main Content

Pierwszy Polski przypadek COVID w Grecji

Pierwszy Polski Przypadek COVID W Grecji

W Grecji podczas rutynowej kontroli testem przesiewowym wykryto pierwszego polskiego turystę z COVID.

17 lipca 2020 na lotnisku na Zakynthos przeprowadzona została rutynowa kontrola pasażerów z Polski. Losowo wybrani pasażerowie zostali przebadani testem. Pobrano wymaz i próbki skierowano do laboratorium.

Pierwszy Polski przypadek COVID w Grecji

W takim przypadku osoby, które zostały przebadane zgłaszają swoje miejsce pobytu (konkretny hotel) i proszone są o nie opuszczanie hotelu do czasu otrzymania wyników. Test jednej z pasażerek okazał się pozytywny. Mimo pozytywnego testu kobieta nie wykazywała żadnych objawów choroby i miała bardzo dobre samopoczucie.

Wynik COVID pozytywny i co dalej?

19 lipca, zaraz po otrzymaniu wyniku personel hotelu, w którym przebywała został poproszony o jej odizolowanie wraz z rodziną, z którą podróżowała. Specjalnym ambulansem została zabrana do wcześniej przygotowanego na taką okoliczność hotelu. W Grecji, każda destynacja ma specjalnie wytyczone obiekty hotelowe, które przeznaczone są wyłącznie do kwarantanny. Hotele są bardzo komfortowe ich standard nierzadko przekracza standard 4 gwiazdek.

Zarażona czuje się na dzisiaj dobrze i wraz z rodziną spędzi najbliższe 14 dni na Zakynthos. Co ważne, kwarantanna odbywa się na koszt Greków. Klientka miała wykupione wczasy na 7 dni a finalnie na wyspie będzie dni 14. Do kraju wróci na koszt touroperatora, który zgodził się pokryć lot powrotny.

Hotel, w którym zarażona miała zostać zakwaterowana na początku (ten do którego wykupiła wycieczkę ) został poddany całkowitej dezynfekcji i wprowadził dodatkowe środki ochrony. Dalsze testy nie wykryły zarażonych.

Grecja dobrze przygotowana

Podsumowując, należy jasno powiedzieć, że Grecy są bardzo dobrze przygotowani na wypadek pojawienia się przypadków COVID wśród turystów. Procedury zadziałały bardzo szybko, pomoc została udzielona profesjonalnie i z zachowaniem wszystkich standardów sanitarnego bezpieczeństwa. To dobra informacja dla wszystkich wybierających się do Grecji na wakacje. Jak wskazuje Minister Turystyki Grecji kraj jest dobrze zabezpieczony i nie szykuje się na kolejny lockdown (zamknięcie granic), o czym więcej tutaj.

Artykuł dodano dnia 22.07.2020. Po zawsze aktualne informacje zapraszamy do wakacyjnych ekspertów.

bezpieczeństwo

Wakacyjni eksperci to członkowie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych (OSAT) - jedynej agencyjnej organizacji w Polsce. OSAT zrzesza tylko agentów z doświadczeniem w branży, nieposzlakowaną opinią wśród touroperatorów i klientów, przestrzegających najwyższych standardów obsługi i bezpieczeństwa.

wiedza

Fachowa wiedza to najważniejsza "oferta" jaką ma do zaprezentowania Wakacyjny Ekspert. To właśnie wszechstronna turystyczna wiedza wyróżnia na rynku naszych specjalistów od podróży - wybiorą odpowiedni hotel, kierunek i termin dla najlepszej podróży.

doświadczenie

Wakacyjni eksperci to tyko i wyłącznie biura, które działają na rynku już od kilku lat i mogą wykazać się odpowiednimi referencjami od klientów, touroperatorów i innych Wakacyjnych Ekspertów. Wieloletnie doświadczenie przekłada się na wiedzę i kompetencje sprzedawców oraz zadowolenie klientów.

Back To Top