skip to Main Content

Dynamiczne pakietowanie – co musisz wiedzieć zanim zdecydujesz się na taką usługę

Dynamiczne Pakietowanie – Co Musisz Wiedzieć Zanim Zdecydujesz Się Na Taką Usługę
Turystyka jest jedną z branż, które rozwijają się wyjątkowo szybko. Organizatorzy turystyczni nawet kilka razy w sezonie prezentują nowości oraz innowacje. Jednym z najnowszych trendów jest tzw. Dynamiczne pakietowanie. Nigdy o nim nie słyszeliście? Przeczytajcie koniecznie, ponieważ według wielu, to właśnie przyszłość turystyki.

Dynamiczne pakietowanie to rodzaj oferty sprzedawanej przez biura podróży, która oparta jest na przelotach tanimi liniami lotniczymi lub regularnymi liniami rejsowymi. Bazuje na aktualnych promocjach i trendach, dzięki czemu potrafi być bardzo atrakcyjna cenowo. W wielu aspektach różni się jednak od standardowej oferty sprzedawanej w biurach podróży. Zanim założycie rezerwację, warto, żebyście pamiętali, że każda nowość oprócz zalet, ma także kilka wad.

WADY?

Podobno większość osób najpierw woli usłyszeć złe nowiny, zatem rozpoczniemy od pewnych niedogodności związanych z dynamicznym pakietowaniem:

To nie czarter!
Samolot, którym polecimy na nasz urlop dynamicznie pakietowany nie jest wynajęty przez żadne biuro podróży. Organizator kupuje dla swoich klientów miejsce na danym locie- może się zatem zdarzyć, że będziemy jedynymi osobami lecącymi z biura podróży na pokładzie maszyny. Jeśli lecimy daleko, na kierunki egzotyczne, tzw. liniami tradycyjnymi, większość ofert dynamicznie pakietowanych zawiera bagaż główny. W przypadku bliskich kierunków, jak Malta, Cypr, Maroko itp. przeloty odbywają się tanimi liniami lotniczymi, w których bagaż jest dodatkowo płatny. Należy zatem pamiętać, że chcąc zabrać ze sobą więcej rzeczy niż to, co zmieści się w małej, podręcznej torebce, należy uiścić dopłatę. Podobnie wygląda kwestia priorytetowego wejścia na pokład lub rezerwacji konkretnych miejsc w samolocie- każda z tych usług wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Zmienne ceny
Ceny w turystyce kształtowane są w sposób dynamiczny i przekonał się o tym niemal każdy, kto czekał z wykupieniem wybranej oferty kilka dni. W przypadku dynamicznego pakietowania, a zwłaszcza ofert opartych na przelotach tanimi liniami lotniczymi, cena może ulegać drastycznym zmianom nawet kilka razy w ciągu godziny. Rezerwacja tego rodzaju oferty wymaga szybkiej decyzji i dobrego refleksu.

Im bliżej wylotu tym drożej!
O ile w przypadku ofert biur podróży opartych na czarterach może się zdarzyć korzystna propozycja Last Minute, tak w dynamicznym pakietowaniu kupowanie na ostatnią chwilę właściwie nigdy nie jest opłacalne. Im bliżej wylotu, tym ceny biletów lotniczych są wyższe, a co za tym idzie- koszt rezerwacji znacząco się podwyższa. Korzystając z dynamicznego pakietowania najlepiej robić to ze sporym wyprzedzeniem.

Konieczność posiadania (wielu) dokumentów podróży
Nie zawsze, ale często, podróżowanie w ramach pakietu dynamicznego wiąże się z koniecznością posiadania kilku osobnych voucherów na transfer, zakwaterowanie oraz w przypadku tanich linii lotniczych, wydrukowanych biletów (zdarza się, że dokumenty na lot powrotny są dostarczane do recepcji na 48 godzin przed zakończeniem wyjazdu). 

Brak grupowego transferu
Jak już wspomnieliśmy, przeloty nie odbywają się czarterami i może okazać się, że nasza rezerwacja jest jedyną, która w tym czasie będzie realizowana w danym miejscu. W tej sytuacji, podstawianie dedykowanego autokaru jest bezcelowe- organizator najczęściej decyduje się na transfer minibusem lub samochód z kierowcą dla swoich klientów. W takim przypadku należy szukać osoby, której zadaniem jest odbiór nas z lotniska lub podejście do wyznaczonego na voucherze miejsca skąd odjedzie nasz transfer.

ZALETY ?

Skoro znamy już wady, czas przejść do pozytywnych stron oferty dynamicznie pakietowanej. Nie przejmujcie się wadami, jest ich naprawdę niewiele, zwłaszcza w stosunku dp ogromnej liczby zalet.

Dolatujesz tam, gdzie nie dolecą inni
Marzysz o wypoczynku na Bora Bora? A może chodzi Ci po głowie Belize? Żaden organizator turystyczny nie oferuje tam przelotów czarterowych, ale dzięki dynamicznemu pakietowaniu, biuro podróży może spełnić Twoje marzenie i wysłać Cię właściwie w każdy możliwy zakątek świata. Dzięki możliwościom dowolnego łącznia hoteli z przelotami i transferami, klienci, którzy do tej pory marzyli o podróżach do niezbyt popularnych miejsc, nie są ograniczeni dostępnością czarterów i nie muszą sami spędzać wielu godzin na indywidualnej organizacji podróży. Całą podróż może zaplanować i zrealizować biuro podróży, a klientom pozostaje tylko cieszenie się chwilą i beztroska.

Jest wygodnie!
O znaczeniu wygody i standardu przelotu przekonali się przede wszystkim ci, którzy choć raz polecieli naprawdę daleko. Wiele godzin w wąskich samolotach, bez cateringu i z niewielką przestrzenią na nogi, może zmęczyć nawet najbardziej zagorzałych podróżników. W przypadku dynamicznego pakietowania, loty na dalekich, egzotycznych trasach odbywają się maszynami uznanych linii lotniczych. Qatar, Emirates, Air France czy Etihad to klasa sama w sobie i standard nieporównywalny z tym, co możemy spotkać na pokładach czarterów.

Lecisz na jak długo chcesz
Czartery biur podróży mają z góry określone dni wylotów- najczęściej latają raz w tygodniu, przez co turyści mogą lecieć do danego miejsca na siedem dni lub ich wielokrotność. W przypadku popularniejszych kierunków, gdy wylotów jest więcej, istnieje możliwość wydłużenia pobytów, jednak tak naprawdę to regularnie linie lotnicze, które operują codziennie, dają nieograniczone możliwości wydłużania i skracania pobytów. Masz tylko dwa dni na szybki wypad? Nie ma problemu! Chcesz lecieć na cztery dobry? Również coś znajdziemy! A może potrzebujesz naprawdę dłuuugiego urlopu i marzy Ci się dziewiętnaście dni w tropikach? To też jest do zrobienia! W przypadku imprez dynamicznie pakietowanych, to Ty jesteś szefem!

Lecisz kiedy chcesz
Jeśli masz dość mocno ograniczony urlop i chcesz koniecznie wylecieć danego dnia, to niestety, w przypadku tradycyjnej oferty organizatorów, może się zdarzyć, że agent nie znajdzie nic ciekawego, bo akurat w tym terminie czartery latają do miejsc, w które zdążyłeś już odwiedzić lub które Cię nie interesują. W takim przypadku warto spróbować dynamicznego pakietowania, które otwiera niemal nieskończone możliwości wylotów. Każdego dnia z każdego lotniska w każdym mieście wylatują samoloty, które w odpowiedniej konfiguracji mogą nas zabrać w absolutnie każde miejsce na świecie. Czy to nie piękne?

Indywidualny transfer
To, co jest niekiedy wadą, w innych przypadkach może być zaletą, bo choć często organizator nie oferuje w przypadku dynamicznego pakietowania zorganizowanego transferu, to ten indywidualny oznacza brak konieczności objeżdżania wielu hoteli w celu rozwiezienia innych turystów. Czasami oznacza to oszczędność nawet kilku godzin- w trakcie urlopu- bezcennych.

Jak widzicie dynamiczne pakietowanie jest dość specyficzną usługą. Na pewno nie jest skierowane do każdego i nie każdy będzie dobrze czuł się z taką formą wypoczynku. Jedno jest pewne – Wakacyjny Ekspert zawsze dobrze wybierze Wam to czego szukacie!

bezpieczeństwo

Wakacyjni eksperci to członkowie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych (OSAT) - jedynej agencyjnej organizacji w Polsce. OSAT zrzesza tylko agentów z doświadczeniem w branży, nieposzlakowaną opinią wśród touroperatorów i klientów, przestrzegających najwyższych standardów obsługi i bezpieczeństwa.

wiedza

Fachowa wiedza to najważniejsza "oferta" jaką ma do zaprezentowania Wakacyjny Ekspert. To właśnie wszechstronna turystyczna wiedza wyróżnia na rynku naszych specjalistów od podróży - wybiorą odpowiedni hotel, kierunek i termin dla najlepszej podróży.

doświadczenie

Wakacyjni eksperci to tyko i wyłącznie biura, które działają na rynku już od kilku lat i mogą wykazać się odpowiednimi referencjami od klientów, touroperatorów i innych Wakacyjnych Ekspertów. Wieloletnie doświadczenie przekłada się na wiedzę i kompetencje sprzedawców oraz zadowolenie klientów.

Back To Top