skip to Main Content

Dominikana kod QR instrukcja jak wypełnić wniosek

Dominikana Kod QR Instrukcja Jak Wypełnić Wniosek

Dominikana kod QR wniosek E-Ticket 

Warunki podróżowania w bieżącym sezonie znacznie odbiegają od tych, które znamy sprzed roku. Ważne, by je znać i dopełnić wszelkich formalności związanych z podróżą. Jeśli nie macie czasu na to, by śledzić aktualne doniesienia – dokąd i na jakich warunkach można wjechać, powierzcie zorganizowanie swojego urlopu Wakacyjnemu Ekspertowi, który jest na bieżąco.
Ogromną popularnością w tym sezonie zimowym cieszą się wyjazdy do Dominikany, a to dlatego m.in., iż nie ma konieczności wykonania przed wylotem testu na COVID-19. Jedynie po wylądowaniu na miejscu pracownicy lotniska poddają szybkiemu testowi wyrywkowo wybranych pasażerów.
Natomiast wszyscy podróżni udający się do Dominikany są zobowiązani do wypełnienia online formularza E-Ticket i uzyskania kodu QR. Jak to zrobić? Wakacyjny Ekspert podpowiada 🙂

instrukcja wniosku kod QR Dominikana

Na początek wchodzimy na stronę https://eticket.migracion.gob.do . Można to zrobić również po wylądowaniu na wyspie, ale zalecamy, by na spokojnie wypełnić formularz zanim usadowimy się wygodnie w samolocie.

Po kliknięciu „enter to the form” przechodzimy do strony rejestracji. Logując się po raz pierwszy musimy wybrać pytanie zabezpieczające, następnie określamy, czy podróżujemy sami, czy z rodziną/znajomymi. Gdy zaznaczymy opcję podróży niesamotnej, wpisujemy ile osób podróżuje wraz z nami (możemy dopisać maksymalnie 6). Zaznaczamy poniżej checkbox „I’m not a robot” i klikamy „submit”.

kod dostępu do formularza

Na kolejnej stronie w lewym górnym rogu pojawi się kod dostępu do formularza. Musimy go zapamiętać. UWAGA! formularz wypełniamy nie używając polskich znaków.
Teraz czeka nas wpisanie danych. Uzupełniamy:
– permament adress – adres zamieszkania
– country of residence – kraj zamieszkania, wybierając z listy Polskę (Poland)
– city – miasto
– state – województwo (po wybraniu miasta, województwo powinno pojawić się automatycznie w okienku)
– mode of transportation – środek transportu , tutaj wybieramy z listy „air transport”, zaznaczamy przy przylocie „arrival”, natomiast wypełniając formularz wylotowy „departure”
– postal code – kod pocztowy (bez myślnika)
– do you make stops in other country? – czyli odpowiadamy na pytanie, czy zatrzymujemy się w innych krajach. Tutaj zaznaczamy odpowiedź „No”.

Po kliknięciu „next” zostaniemy przekierowani do uzupełnienia takich samych informacji, co do innych uczestników podróży, pod warunkiem, że zaznaczyliśmy wcześniej, że podróżujemy w towarzystwie.

uzupełnienie danych osobowych

Kolejnym krokiem będzie uzupełnienie danych osobowych: imiona (names), nazwiska (last names), data urodzenia (date of birth) – którą należy wybrać z kalendarza, płeć (gender) – tutaj wybieramy z listy (męska – masculine, femenine – żeńska, others – inna), miejsce urodzenia (place of birth) – wybieramy z listy kraj, numer paszportu (passport) i potwierdzamy ponownie ten numer dokumentu (confirm passporte). Określamy następnie nasz stan cywilny (civil status) wybierając z listy pomiędzy następującymi możliwościami: inny (other), wolny związek (free union), konkubinat (concubinage), żonaty (married) lub wolny (single).
Kolejne okienko do uzupełnienia to nasz zawód (occupation). Możliwości jest tu wiele, wybieramy zatem tę odpowiadającą nam.

informacje dotyczące podróży

Następne pytanie dotyczy tego, czy zatrzymujemy się w hotelu (are you going to stay at a hotel?) – tutaj bez względu na to, czy uzupełniamy formularz wjazdowy czy wyjazdowy zaznaczamy odpowiedź „tak” (yes) i wybieramy hotel z listy.

Kolejny krok to uzupełnienie informacji dotyczących naszego lotu. Gdy jest to podróż do Dominikany przy porcie wylotowym (name of the boarding) zaznaczamy lotnisko, z którego wyruszamy z Polski, np. Warsaw Chopin Airport, przy locie powrotnym – wybieramy port wylotowy z wyspy. Następnie uzupełniamy numer naszego lotu (flight number) oraz datę wylotu wybierając ją z kalendarza.

W kolejnym etapie system zapyta nas o cel podróży (motive) i tutaj wybieramy opcję „others” (czyli inny) i potem musimy doprecyzować naszą odpowiedź (specify motive od staying) wybierając z listy „turism”. Następnie z listy wybieramy linię lotniczą, którą podróżujemy (transportation company) i ilość dni pobytu na miejscu (days od staying).

informacje celne

Kolejnym krokiem jest uzupełnienie informacji celnych. Odpowiadamy na następujące pytania:
Czy przewozisz przy sobie lub w swoim bagażu ewentualnie w bagażu członka rodziny kwotę pieniędzy wyższą niż 10000 USD lub jej równowartość w innej walucie? (Do you bring or bring with you or in your luggage (s), you and / or your family members, currency values or another payment instrument, an amount in excess of usd $ 10,000.00 or its equivalent in another ( s) type (s) of currency (s)?)
Czy jesteś właścicielem rzeczy, które przewozisz? (Are you the owner of values you carry?)
Czy przewozisz ze sobą lub w swoim bagażu żywe zwierzęta, rośliny lub produkty żywnościowe? (Do you bring with you or in your luggage live animals, plants or food products?)
Czy przewozisz ze sobą lub w swoim bagażu towary podlegające ocleniu? (Do you bring with you or in your baggage goods subject to tax payment?)

Oświadczenie celne jest obowiązkowe dla każdego uczestnika podróży (w przypadku osób nieletnich, musi być wypełnione i podpisane przez rodzica/opiekuna prawnego).
Przy wylocie z Dominikany nie uzupełniamy już oświadczenia celnego.

Zbliżamy się do końca formularza. System zapyta nas jeszcze o to, przez jakie kraje realizowany był tranzyt (jeśli lot nie był bezpośredni) – „Transit countries before arriving in The Dominican Republic” oraz będziemy musieli odpowiedzieć na pytanie, czy w ostatnich 30 dniach odwiedziliśmy jakiś inny kraj (Countries visited in the last 30 days).

informacje o stanie zdrowia

Ostatnią częścią formularza są informacje dotyczące naszego samopoczucia (Declaration of signs and symptoms), czyli deklaracja zdrowia. Zaznaczamy jeśli mamy: runny nose – katar, fatigue – zmęczenie, sore throat – ból gardła , cough – kaszel, fever – gorączka, muscle pain – ból mięśni, shaking chills – dreszcze, headache – ból głowy, breathing difficulty – trudności z oddychaniem.

Na końcu formularza pojawi się miejsce na nasz numer telefonu. Wpisujemy go bez znaku „+” przed numerem.

Ostatnim pytaniem będzie: „Has anyone helped you fill out this form?” – Czy ktoś pomógł Ci wypełnić formularz? Klikamy: not – nie.

oświadczenie

Potem pojawi się oświadczenie, że dane wpisane w formularzu są prawdziwe. Należy je zaakceptować. Na ekranie zobaczymy wtedy unikalny kod QR. Trzeba go zapisać jako plik pdf. Można go wydrukować lub zachować w urządzeniu mobilnym, aby okazać na lotnisku.

Sprawdź więcej porad wakacyjnych ekspertów tutaj

Artykuł dodano dnia 25.01.2021. Po zawsze aktualne informacje zapraszamy do wakacyjnych ekspertów.

bezpieczeństwo

Wakacyjni eksperci to członkowie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych (OSAT) - jedynej agencyjnej organizacji w Polsce. OSAT zrzesza tylko agentów z doświadczeniem w branży, nieposzlakowaną opinią wśród touroperatorów i klientów, przestrzegających najwyższych standardów obsługi i bezpieczeństwa.

wiedza

Fachowa wiedza to najważniejsza "oferta" jaką ma do zaprezentowania Wakacyjny Ekspert. To właśnie wszechstronna turystyczna wiedza wyróżnia na rynku naszych specjalistów od podróży - wybiorą odpowiedni hotel, kierunek i termin dla najlepszej podróży.

doświadczenie

Wakacyjni eksperci to tyko i wyłącznie biura, które działają na rynku już od kilku lat i mogą wykazać się odpowiednimi referencjami od klientów, touroperatorów i innych Wakacyjnych Ekspertów. Wieloletnie doświadczenie przekłada się na wiedzę i kompetencje sprzedawców oraz zadowolenie klientów.

Back To Top